Snažte se zamezit znečištění a poškrábání prken již položené části terasy nevhodně umístěným nářadím, stavebním materiálem, apod. Ušetříte si čas s následným čištěním. Při označovaní řezů používejte tužku nebo popisovač, které z povrchu snadno odstraníte.
Pokud mezi pokládkou jednotlivých částí terasy budou delší časové odstupy, počítejte s následnou barevnou odlišností těchto částí, která se může srovnávat po celou dobu vyzrávání terasy.
Nosiče Terafest® se volně pokládají na podloží drážkou (vybráním) nahoru, hladkou stranu dolů. Není třeba je kotvit nebo zapouštět do betonu. Maximální vzdálenost (mezera) mezi nosiči (A), viz obr. 2, je uvedena v tabulce č. 1. Při kombinaci více profilů prken s různou roztečí nosičů se zvolí vždy ta menší hodnota. Nepřekračujte uvedené hodnoty, v opačném případě nebude uznána případná reklamace.
Mezi na sebe navazujícími nosiči ponechávejte dilatační mezeru min. 10 mm, mezi koncem nosiče a zdí či jinou pevnou překážkou dilatační a ventilační mezeru (C) min. 10 mm. (viz Obr. 2 a Tab. 2) . Pro případné vyrovnání výškových rozdílů pod nosiči využijte vyrovnávací podložky nebo rektifikační terče.
Nepodložená část nosiče Terafest® 50×50 může měřit maximálně 300 mm. Přesahy bez podpěry mohou být maximálně 50 mm. Nepodložená část sníženého nosiče Terafest® 50×30 může měřit maximálně 150 mm. Přesahy bez podpěry mohou být maximálně 30 mm.
Pokud je to možné, zařezávejte nosiče na požadovanou délku až před položením poslední řady prken.
Kompozitní prkna obvykle nevyžadují žádné spádování, nicméně mírný spád přibližne 1 cm na metr délky zlepší samočistící efekt, terasa rychleji oschne a sníží se výskyt vodních prachových skvrn.
Výhodou našeho kompozitu je bezesporu jeho tvarovatelnost. Na rozdíl od WPC materiálů, která obsahují například PVC, lze prkna Terafest® ohýbat teplem. To se ukazuje jako obrovská výhoda například u teras k bazénům, které mají kruhový či kapkovitý tvar.